soittotunnit ja laulutunnit

soittotunnit ja laulutunnit kaikenikäisille

Meillä saat opetusta useissa eri soittimissa sekä laulamisessa yksilöllisesti omat toiveesi ja tavoitteesi huomioiden. Soittimissa suosittuja tunteja nyt ovat esimerkiksi laulutunnit, kitaratunnit, pianotunnit ja rumputunnit. Oppilaidemme ikähaitari on laaja, eikä koskaan ole liian myöhäistä aloittaa! Pienten lasten ensimmäisen instrumentin valinnassa annamme mielellämme vinkkejä.

kokemuksia

"Sen tiedän, että hyväksi aion tulla. Tämä on kokonaisuudessaan niin mahtavaa. Tänne on aina kiva tulla."

 

Pauli Niemelä, piano ja rummut

"Soittajaksi ei synnytä, vaan siihen opetellaan. Täällä on tosi mukavaa. Kaikki, jotka haluavat ruveta soittajiksi, niin siitä vain!"

 

Veronica Bernat, kitara

"Lauluhalua vastaan on turha taistella. Sillä hetkellä kun ihminen edes ajattelee laulamista, on askel seuraavalle tasolle otettu."

 

Jaakko Kuusela, klassisen laulun opettaja